Euromaster Bunar  |  Lubliniec - Gliwice - Olesno  |  tel.: 34 353-16-54

Chłodzenie

      Układ chłodzenia jest tym podzespołem, który powoduje, że nadwyżka ciepła wydzielanego przez pracujący silnik jest pochłaniana przez płyn chłodniczy, a następnie jego temperatura jest normowana przez układ według zaleceń producenta. Dla optymalnej pracy silnika różnica temperatur pomiędzy minimalna i maksymalną jest niewielka i powinna być zagwarantowana w zimie, w wysokich letnich temperaturach, oraz w czasie szybkiej jazdy przy pełnym obciążeniu i chłodzeniu powietrzem.
Działanie układu chłodzenia umożliwia nagrzewnicy zastosowanie gorącego płynu chłodniczego do ogrzewania auta, dodatkowo daje możliwość korzystania z klimatyzacji w chłodniejsze dni gdy potrzebne jest cieplejsze powietrze. Podczas jazdy łatwo można dostrzec przejawy niesprawności układu chłodzenia, gdy komunikat na desce rozdzielczej informuje o zbyt wysokiej temperaturze, ale również gdy dostrzegamy niedobór i wycieki płynu chłodniczego. Defekty te jeśli nie zostaną w porę usunięte spowodują przekroczenie przez silnik dopuszczalnej temperatury i poważne uszkodzenia, co często kończy się wymianą silnika. W praktyce spotykamy się z przypadkami, że Klienci w sytuacjach awaryjnych nalewają wody do płynu chłodzącego, co pogarsza jego koncentrację i jest o tyle groźne w zimie, że może spowodować pękniecie bloku silnika i chłodnicy.

Oferujemy usługi:

Wymiana chłodnicy
Wymiana termostatu
Wymiana czujnika temperatury
Wymiana wentylatora
Wymiana pompy wody
Wymiana uszczelki pod głowicą
Wymiana płynu chłodzącego
Wymiana zbiorniczka wyrównawczego

Ze względu na starzenie się płynu chłodniczego i związaną z tym utratę cech antykorozyjnych, smarowania pompy płynu chłodniczego i przeciwdziałania tworzeniu się kamienia kotłowego wewnątrz układu, wskazana jest jego wymiana co trzy lata.
Wskazane jest aby co najmniej raz na rok lub co 15 000 km wykonać przegląd auta i usunąć bieżące usterki układu chłodzenia.
W sytuacji gdy niespodziewany defekt układu chłodzenia będzie wymagał natychmiastowej pomocy serwisowej, zapraszamy w każdym momencie.