Euromaster Bunar  |  Lubliniec - Gliwice - Olesno  |  tel.: 34 353-16-54

Naprawa opon

Naprawa opon ciężarowych

Właściwie wykonana naprawa pozwala dalej użytkować oponę. Nasze serwisy stosują  profesjonalne materiały naprawcze. W przypadku poważniejszego uszkodzenia możliwe jest naprawienie opony na gorąco. W tym celu należy oddać oponę do serwisu Euromaster.

Naprawa opony jest możliwa w wielu przypadkach, więc warto zwrócić się do specjalisty o odpowiednich kompetencjach, który po oględzinach uszkodzenia zdecyduje, co z daną oponą można dalej zrobić. Naprawa na gorąco pozwala na ponowne wykorzystanie opony i zachowanie możliwości wykonania usługi bieżnikowania.

Naprawa opony to coś więcej, niż zwykła czynność serwisowa. To fachowa operacja techniczna, która powinna pozwolić ruszyć w dalszą drogę bez ryzyka i problemów. Dlatego w Euromaster w pierwszej kolejności oceniamy, czy istnieje możliwość naprawy opony.  Ponieważ niektóre typy uszkodzeń dyskwalifikują oponę i nie może być ona więcej używana.

Główne etapy naprawy obejmują wyczyszczenie opony i dokładne oględziny uszkodzenia, przygotowanie uszkodzonego miejsca do dalszych prac (np. frezowanie otworu), oczyszczenie miejsca uszkodzenia preparatem chemicznym lub szorstkowaniem, założenie elementu uszczelniającego (np. łaty, grzybka itp.) i sprawdzenie koła pod ciśnieniem. W naprawach na gorąco guma uszczelniająca poddawana jest wulkanizacji, przez co mocniej łączy się z uszkodzonym miejscem.

Przyjmowanie opon do naprawy odbywa się według tabeli technicznej, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa.
UWAGA! Opony posiadające następujące uszkodzenia nie podlegają naprawie:

  • widoczna lub zniekształcona drutówka
  • odklejenie bieżnika lub rozwarstwienie warstw opasania
  • uszkodzenie spowodowane działaniem substancji żrącej lub węglowodorów
  • uszkodzenia powstałe wskutek niedopompowania
  • uszkodzenie przekraczające granicę tolerancji